Növényeink védelme

Manapság már szinte minden ember kifejezetten a permetezésre gondol, ha meghallja a növényvédelem kifejezést, pedig a permetezés mellett sokkal több dologra kell odafigyelnünk, mint azt gondolnánk. Növényeinkben a rovarok, bogarak és rágcsálók mellett, akár az időjárás, valamint a különböző növényi betegségek, a vírusok, gombák és baktériumok is hatalmas károkat okozhatnak, mindemellett a különböző toxikus anyagok, mint például a füst és a különböző gázok is csökkenthetik terméseink minőségét és mennyiségét.
Napjainkban számos embernek, de főként a gazdáknak kell felvenni a harcot a különböző kártevőkkel, hiszen hatalmas károkat okozhatnak növényeikben, valamint a megtermelt gyümölcsökben és zöldségekben is. A növények védelmét egy felelősségteljes gazda ugyanis nem esetleges feladatnak, hanem kötelességnek tekinti. A belvárosban ugyan sokkal kisebb az esélye, hogy bármiféle kártevővel találkozunk, mert inkább a külvárosban, falvakban, tanyákon szeretnek garázdálkodni, de ettől függetlenül ugyanúgy veszélyeztethetik növényeink épségét, hisz a rovarok, bogarak akár egy belvárosi ház udvarában is letelepedhetnek.
A különböző vírusokat terjesztő kártevők ellen napjainkban már számos különböző módon védekezhetünk, hiszen a fejlett technológiának köszönhetően rengeteg alkalmasnak bizonyult módszer áll rendelkezésünkre.
Az egyik leggyakoribb kártevőkhöz sorolhatjuk a bogarakat és rovarokat, amik ellen permetezéssel védekezhetünk. Ma már számtalan különböző permetszer közül választhatunk a kártevő fajtájának megfelelően, ami segít egészségesen tartani növényeinket, de akár különböző rovarhálókkal is felszerelhetjük növényeinket, amik megóvják azokat.
Ha esetleg rágcsálókkal kell megküzdenünk, akkor tökéletes megoldás lehet akár egy élvefogó csapda is, aminek segítségével könnyedén elfoghatjuk a nem kívánt állatokat anélkül, hogy bántanánk őket. Ezeket a ketreceket akár nagyobb mérteben is beszerezhetjük, ennek köszönhetően akár a nagyobb rágcsálóktól is egyszerűen megszabadulhatunk.
Abban az esetben, ha a frissen ültetett facsemetéinket szeretnénk megóvni, hogy minél hamarabb megkóstolhassuk a saját kertünkben termett zamatos gyümölcsöket, nélkülözhetetlen egy facsemetevédő rács, ami megvédi a fiatal fák törzsét az esetleges vadrágástól, ezzel biztosítva a fák épségét. Emellett természetesen madárhálóval is felszerelhetjük növényeinket, hogy a madarak által okozott esetleges károk alól is mentesítsük csemetéinket.
Ezek mellett talán az időjárás az, ami ellen talán a legnehezebb védekezni, ugyanis azt sehogy sem tudjuk befolyásolni. Ennek ellenére, ha minden tőlünk telhetőt szeretnénk megtenni, beszerezhetünk egy jégkár elleni védőhálót, ami megóvhatja facsemetéinket a jégeső által okozott károktól.
Szerencsére ma már tényleg elég sokféle módon meg tudunk óvni bármiféle növényt a különböző bogaraktól, baktériumoktól. Ez különösen fontos, hiszen ezzel környezetünkért is nagyon sokat tehetünk, mert minél több egészséges növényt gondozunk, annál tisztább lesz a levegő és emellett még ízletes gyümölcsöket, zöldségeket is kóstolgathatunk.