Webáruházunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü
Ön itt jár: > Kezdőlap >

Téli kutyatartás – 5 tipp mire figyelj oda kedvenced védelme érdekében

Téli kutyatartás – 5 tipp mire figyelj oda kedvenced védelme érdekében

A téli hideg időszakban kedvenceink egészségére ugyanúgy nagyobb figyelmet kell fordítanunk, akár csak a sajátunkra. A kutyák is felkészítik magukat a cudar időre - extra zsírréteget halmoznak fel, és vastagabb bundát is növesztenek – azonban ez nem elegendő védelem számukra. 

A legjobb megoldás az, hogyha beengedjük állatainkat egy fűtött helyiségbe, legalább éjszakára, azonban ha ezt nem tudjuk megoldani, néhány dologra fokozott figyelmet kell fordítanunk.

  1. Táplálás: Fontos, hogy a kutyáknak adott eledelek tartalmazzanak minél több húst és rostokat, valamint legyenek vitaminokban gazdagok. Oda kell figyelnünk arra is, hogy többször kapjanak meleg ételt. Ahogy a webshopunkban is látható, a különböző méretű és korú kutyák szervezetének eltérő igényei vannak, így ügyelnünk kell arra is, hogy milyen összetételű táplálékokat vásárolunk nekik.
  2. Kutyaház: A kedvenceinknek kialakított otthonok eltérő méretűek és anyagúak lehetnek. Amennyiben nem bélelt kutyaházat vásároltunk, vagy építettünk, elengedhetetlen, hogy télre kibéleljük valamilyen formában. Ezt megtehetjük többféle anyagból is, azonban fontos, hogy jó szigetelőnek kell lennie, például ilyen a szalma.
  3. Itatás: Télen könnyen megfagynak, bejegesednek az állatoknak kitett folyadékok, így gyakrabban kell cserélgetnünk, és langyosabb hőfokúnak kell lennie táljuk tartalmának. Ha napközben nincs időnk a többszöri cserére, itatólap melegítővel is megoldhatjuk a víz megfelelő hőmérsékleten tartását.
  4. Ápolás: A kutyák testi állapotára is hatással van az időjárás. Hideg időben ügyeljünk arra, hogy ne fürdessük meg a kutyánkat, mert ezzel eltávolítjuk a testéről a hideg ellen védő olajos réteget. Ha tisztítani szeretnénk, keféljük ki gyakrabban a szőrét. E mellett elengedhetetlen az is, hogy óvjuk az állat lábait. A sózott utak kiszáríthatják kedvencünk talpát, valamint a jégdarabok is beleragadhatnak szőrébe, így időközönként alaposan mossuk meg a talpukat.
  5. Táplálékkiegészítők: A vitaminbevitel a megbetegedések egyik legfontosabb kivédője, melyeket kutyáinknál is alkalmazhatunk. Az idősebb és a fiatalabb állatoknak különböző összetételű vitaminokat vásárolhatunk, melyek kielégítően hozzájárulnak szervezetük védelméhez. A hideg időben bőr,- és szőrápoló termékeket is ajánlott adni nekik.